Pokażę Ci jak dodać wpis na bloga WordPress. Dodanie wpisu na bloga jest banalnie proste.

jak dodać wpis na bloga wordpress

Logujemy się do panelu WordPressa. Przechodzimy do zakładki 'Wpisy’, następnie klikamy 'dodaj nowy’. (Jeśli nie wiesz jak się zalogować do WordPressa zobacz mój wpis ’Jak się zalogowac do WordPressa i edytować stronę’)

jak dodać wpis na bloga wordpress

Na środku dodajemy tytuł i treść bloga. Po kliknięciu plusika w lewym rogu mżemy dodawać kolejny elementy (zdjecia, filmy, nagłówki, akapity, punkty, sekcje). Po prawej stronie dodajemy kategorię, tagi oraz obrazek wyróżniający, który będzie widoczny u góry postu oraz na stronie z wszystkimi blogami.

Jak dodać wpis na bloga wordpress

Po kliknięciu plusika dodajemy elementy, możemy je wyszukać np. zdjęcie. Wybór jest bardzo duży. Przed wybore zdjęcia warto zmiejszyć jego rozmiar, aby strona sie szybko ładowała i zajmowało ono mniej miejsca. Do kompresji zdjęć polecam stronę: https://imagecompressor.com/pl/

Jak dodać wpis na bloga wordpress

Tak samo możemy dodać video. Możemy także dodać kontener (container), dodać w nim elementy, aby uporządkować zawartość.

Jak dodać wpis na bloga wordpress

Do zdjęć warto dodać tekst alternatywny zdjęcia np. 'strony internetowe’ jeśli piszemy o nich, wpływa to pośrednio na pozycjonowanie posta. Są też dostępne inne opcje dotyczącewybranego elementu np. rozmiar (najlepiej ustawić 'pełny rozmiar’), wyrównanie.

jak dodać post na bloga wordpress

Po kliknięciu 'styl’ w prawym górnym rogu opcji dla wybranego elementu jest jeszcze więcej np. marginesy (wybór jednostki: px,em,procenty).

Na samym dole mamy ustawienia SEO. Możemy dodać frazę kluczową, zmienić tytuł SEO, uproszczoną nazwę i opis, który wyświetla się w przeglądarce. Dzięki temu nasz post będzie lepiej pozycjonowany. Na końcu klikamy OPUBLIKUJ w prawym górnym rogu, aby post znalazł się na stronie (w moim przypadku widnieje 'aktualizuj’ ponieważ edytuję wpis).

Jak dodać wpis na bloga wordpress

Tak się prezentuje przykładowy wpis na bloga, jak widać obrazek wyróżniający jest na samej górze, poniżej znajduje się tytuł, treś i zdjęcie, które dodałem. Można oczywiście dodać o wiele więcej elementów i zmieniać dowolnie rozmiar zdjęć.

Jak dodać wpis na bloga wordpress

Kategorie możemy także dodawać w głównym panelu WordPressa. Posty możemy edytować oraz usuwać po najechaniu na niego lub zaznaczeniu wielu.

Mam nadzieję, że już potrafisz dodać wpis na bloga WordPress, w razie pytań możesz napisac komentarz lub wysłać wiadomość email.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top