Przynajmniej raz w miesiącu należy wykonać aktualizacja WordPressa, wtyczek i motywów, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie witryny. Warto także zrobić kopię zapasową przed aktualizacją, żeby w razie niepowodzenia moża było przywrócić stronę do poprzedniego stanu.

aktualizacja wtyczek

Jeśli aktualizujemy motyw to przed samą akutalizacją warto skopiować te 3 linijki z pliku header.php, ponieważ po aktualizacji są one usuwane, przez co polskie znaki mogą się wyświetlać niepoprawne na stronie. (po aktualizacji należy je wkleić w to samo miejsce przed znacznikiem </head>)

aktualizacja wtyczek

Następnie przechodzimy do panelu Cyberfolks > moje aplikacje (pokazałem jak to zrobić we wpisie ’Jak się zalogować do WordPressa i edytować stronę’). Klikamy czerwoną strzałkę, przy stronie, którą chcemy aktualizować.

aktualizacja wtyczek

Zaznaczamy aktualizację wtyczek i tematów (motywów) oraz zaznaczamy opcję utwórz kopię zapasową (jeśli mamy starą wersję WordPress, też zaznaczamy aktualizuj). Klikamy aktualizacja. Może to potrwać około minuty.

aktualizacja wtyczek

Wklejamy 3 skopiowane linijki w to samo miejsce, jeśli zostały usunięte.

opróżnianie pamięci podręcznej wordpress

Opróżniamy pamięć podręczną, aby zmiany zostały zastosowane. Gotowe, teraz sprawdź czy na stronie nie pojawiły się żadne błędy. Jeśli są widoczne drobne zmiany, możesz je naprawić w edycji strony. W razie większych problemów przywróć kopię zapasową.

aktualizacja wordpressa

W celu przywrócenia kopii wchodzimy w zakładkę moje kopie zapasowe. Wybieramy kopię danej strony zrobioną przed aktualizacją i klikamy strzałeczkę 'przywróć’. (kopie automatyczne są usuwane po 14 dniach).

aktualizacja wordpressa

Zaznaczamy opcję po lewej stronie, aby przywrócić stronę do pierwotnego stanu.

kopia zapasowa strony

Zaznaczamy wszystkie opcje i kilkamy 'przywróć’ na samym dole. Może to potrwać minutkę. Gotowe.

Jak widzisz aktualizacja WordPressa, wtyczek i motywu nie jest taka trudna. W razie pytań zostaw komentarz.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top